KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13206292
nr 1320 6292
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Kustmotiv. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 64x95cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 april 2020
kl 19:17:33
200 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
900 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson